Безповітряні шини від Michelin і GeneralMotors вже тестуються

08 червня 2019 р.
Шини-Диски

Закон переходу кількості в якість сформульований філософами в XIX столітті, але прекрасно працює у наш час, причому в усіх галузях матеріального світу. У тому числі — у шинній промисловості. Тільки у новому столітті кількість технологічних розробок досягла таких масштабів, що якісний стрибок здавався лише справою часу. І цей час, схоже, настав. Французький виробник Michelin, офіційним представником якого в Україні є наш магазин, а також знаменитий американський автомобільний концерн GeneralMotors анонсували випуск у 2024-му році безповітряних шин для легкових автомобілів.

Безповітряні шини

На початку була екологія

Французький шинний гігант Michelin спантеличився проектом безповітряної шини набагато раніше. У 2017-му році він представив на виставці в канадському Монреале прототип протектора Vision. Це — повністю екологічна розробка: замість десятків літрів нафти, необхідних для виготовлення покришки, в конструкції використовувалися апельсинова цедра, бамбук, меляса, дерево і натуральний каучук. Зовні автогума нагадувала круглу павутину з п'ятьма порожнистими отворами.

Безповітряна гума

Переваги моделі сумнівів не викликають:

  1. Монолітна конструкція не вимагає дисків і інших зношуваних елементів, що значно подовжує термін експлуатації.
  2. Максимальна безпека гарантована, власне, відсутністю повітря — протектор не здувається і не вибухає, вводячи автомобіль в екстремальний режим їзди.
  3. Міняти шини не треба, досить їх відновити новим шаром матеріалу, який заповнить собою зношені ділянки.
  4. Внутрішня будова припускає наявність спеціальних сенсорів, що відстежують стан моделі у міру використання.
  5. Якщо водій все-таки вирішить попрощатися з покришкою, її не треба розбирати і утилізувати по частинах — цілісна структура дозволяє розкладатися природно, без шкоди для природи.

На цей момент покришка залишається прототипом, на реалізацію проекту Vision інженери просять 20 років.

Вище швидкість, ближче до виробництва

Шина безвоздушка

Спільний прототип Michelin і GeneralMotors називається Uptis — UniquePuncture-proofTireSystem (унікальна стійка до проколів система шини).Між диском і зовнішньою поверхнею знаходяться стріловидні ребра, виконані на усю ширину профілю. Основою для матеріалу стали композитний каучук і полімерне скловолокно. Вони дозволяють автомобілю розвивати високі швидкості на рівній асфальтованій дорозі. У цьому — позитивна відмінність від прототипу Vision.

Позитивні риси моделі продовжили список, початий колишнім варіантом:

  • Зниження кількості викидів вуглекислоти в атмосферу при виготовленні покришок.
  • Ризик проколів і нерівномірного зносу практичні наближається до нуля.
  • Не потрібна запасна шина, вага якої збільшує витрату палива.
  • Водієві не треба регулярне обслуговування протектора, а також — виміри тиску.
  • Безпечна утилізація автогуми, що відпрацювала свій термін.

Також відзначається, що міцність новинки дозволити експлуатувати її довго, що скоротить виробництво моделі. Таким чином, за законами ринкової економіки, ціна на серійну версію має бути вища за нинішню середню вартість протектора такого ж нинішнього типорозміру.

Конкуренти не дрімають

Природно, що тренд безповітряної шини, початий ще з «зелених» технологій, зацікавив не лише французів і американців. Паралельно власними розробками займаються інші шинні гіганти, наприклад, німецький Continental, японський Bridgestone та корейський Hankook. Стежачи за результатами один одного, вони коригують програму розробки серійного варіанту шини. Представники Continental засумнівалися в успіху Uptis з низки причин:

  • Набір параметрів не дає можливості використати шини на легкових автомобілях.
  • Конструкція виходить настільки жорсткою, що відбувається втрата амортизації.
  • Рівень шуму новинки не дозволяє говорити про комфорт в салоні.

Німецькі аналітики також натякають на чисту і виняткову маркетингову вигоду для Uptis від виходу у світ цієї новини. Враховуючи конкурентний статус коментаторів, їх можна знайти в тому ж.

План виходу у світ

Абсолютно очевидно, що злиття в проекті Uptis шинної компанії й автовиробника спрямовано саме на усунення недоліків, вказаних конкурентами. При цьому залишається завдання збереження високої безпеки — приміром, неможливість зриву безповітряної шини з диска. Для відладки такого процесу п'ять років — не дуже і великий термін.

У рамках плану виведення моделі на конвеєр американські тести на автомобілях ChevyBolt стартують вже у 2019-му році. Через п'ять років очікується серійна версія, але на яких моделях авто — поки невідомо. Але точно відомо, що Michelin за подібний проект вже брався і довів його до покупців.

У 2005-му році французький виробник випустив модель Tweel. Це — злиття слів «шина»(tire) і «колесо» (wheel). Протектор продавався в Україні.

Tweel безповітряна шина

  1. Вісь з жорсткою втулкою оточена поліуретановими спицями. Смужки зрушення витягнуті, роблячи зовнішню частину такою, що контактує з дорогою. Зрушення замінило тиск повітря у звичайних шинах.
  2. Протектор і смуга зрушення змінюють вигин спиць, які набувають початкового вигляду. У Tweel передбачено встановлення спиць різної пружності для підвищення характеристик керованості.
  3. Піддається регулюванню і поперечна жорсткість моделі.
Як вам стаття?
  • Currently 3/5 Stars
4,6 19 оцінок
Коментарі
До цієї статті поки що немає коментарів
Додати коментар
Читати також
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини
09.04.2024
Шини-Диски
Шини як витратний матеріал: чому не варто купувати б/в шини

Багато водіїв вважають доволі привабливими оголошення про купівлю вживаних шин. Головною перевагою здається низька вартість, тому деякі поспішають придбати їх заради економії. 

Огляд популярних шин для електромобілів
05.04.2024
Шини-Диски
Огляд популярних шин для електромобілів

Коли мова заходить про шини для електромобілів, багато хто ставить питання: а в чому тут особливість? Зрештою, шини здаються простим компонентом автомобіля. Але при глибшому вивченні особливостей електромобілів з'ясовується, що навіть така, здавалося б, стандартна річ, як шина, має свої нюанси.

Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ
03.04.2024
Шини-Диски
Огляд брудових шин для транспорту ЗСУ

Брудові шини для транспорту ЗСУ – тема, яка заслуговує на особливу увагу. Адже це не просто елемент автомобіля, а важлива складова, здатна значно поліпшити прохідність транспортних засобів по складній місцевості, що особливо важливо в умовах ведення бойових дій.

"Електрошини": широкий вибір для вузького кола
27.02.2024
Шини-Диски
"Електрошини": широкий вибір для вузького кола

Шини для електромобілів повинні бути більш міцними, стійкими і ефективними, а також забезпечувати надійне зчеплення і акустичний комфорт в салоні, — це за замовчуванням.

Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»
08.01.2024
Шини-Диски
Купуємо шини вперше з «Shiny & Diski»

Дешевші шини заощаджують гроші, але зношуються швидше, що впливає на продуктивність, керованість і безпеку автомобіля. Якісні дорогі шини мають удосконалений дизайн, краще зчеплення та підвищену довговічність. Вони забезпечують тихішу їзду та сприяють плавному водінню. Перш ніж обрати, враховуйте термін служби шини, характеристики та репутацію виробника. А головне — не хвилюйтесь, все в житті буває вперше, тому наші консультанти завжди готові допомогти.

 

Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти
11.12.2023
Шини-Диски
Дилеми при виборі шин: як виграти, щоб не програти

Шини великого розміру покращують керованість транспортного засобу, бо пропонують більшу площу контакту з дорогою і тим покращують зчеплення. Але вони також мають їздові недоліки. Збільшення ваги та інерції великих шин погіршує реакцію керованості і робить автомобіль менш маневреним — він повільніше реагує на рухи керма. Цей парадокс є проблемою під час вибору шин, оскільки переваги покращеного зчеплення слід порівнювати з потенційними втратами в маневреності та динаміці водіння. 

Розумні Шини на 3D-принтері
07.12.2023
Шини-Диски
Розумні Шини на 3D-принтері

Шинна компанія «Shiny & Diski» пропонує огляд топ-інновацій світової промисловості, які скоро будуть втілені в життя.

Маркування мотошин
20.10.2023
Шини-Диски
Маркування мотошин

Вибір однієї з моделей мотошин - такий самий важливий процес, як і купівля мототранспорту. Від того, наскільки грамотно і відповідально ви підійдете до цього завдання, залежить ваша безпека на дорозі.